Навчання за кордоном: тенденції та підготовка

Отримання освіти за кордоном користується щораз більшою популярністю та попитом. Це стосується як короткострокових мовних курсів і дитячих таборів, так і повноцінної шкільної освіти, ВНЗ та програм MBA.

Програми дуже різноманітні: класичні англійські пансіони та загальноосвітні заклади Мальти; німецькі виші та ВНЗ США, фінські і австралійські університети.

Однак є одна спільна риса, котра і стала причиною популярності такої освіти. Часто-густо закордонна освіта є перевагою при вступі у хороший ВНЗ або при отриманні роботи. Окрім того, вона дає можливість залишитися у країні і працювати в ній, одержати громадянство. Слід також зазначити повне занурення у іншомовне середовище, адже все навчання ведеться англійською або державною мовою країни.

 

Незалежно від вибору програми навчального закладу для поїздки та отримання освіти вам буде необхідно підготувати пакет документів. Він може змінюватися залежно від країни та типу освітньої програми. Повний список документів зі всіма вимогами завжди необхідно уточнювати у навчального закладу, в якому ви плануєте навчатися.

 

Серед найпопулярніших документів:

  1. Документи для отримання візи в країну поїздки. Це може бути як студентська віза, так і туристична (у разі, якщо просто відправляєте дитину на канікули у табір).
  2. Диплом, атестат, будь-які інші освітні документи. Вони будуть необхідні при вступі до школи, коледжу, ВНЗ, для отримання додаткової освіти, навчання на MBA та для інших освітніх програм.
  3. Сторона, що приймає, може також вимагати будь-які інші додаткові документи. Найпопулярнішими з них є рекомендації, мотиваційний лист, CV, довідки.

 

Якщо ви подаєте документи на туристичну візу, в залежності від вимог консульства країни, дані документи можуть бути на українській мові. Однак, у деяких консульств інші правила, а щодо решти документів, то їх завжди потрібно перекласти на мову країни, куди планується поїздка.

Від коректності перекладу, серед іншого, залежить рішення про зарахування студента на навчання. Та й на отримання візи це може вплинути! Саме тому при підготовці до вступу слід подбати про грамотний переклад документів і звертатися лише до професійних бюро перекладів. Погодьтеся, що одержати відмову через неправильне використання іноземних термінів чи назв предметів у атестаті — більш ніж прикро.

 

Які послуги найбільш затребувані при підготовці документів для освіти за кордоном або після отримання освіти?

  • професійний переклад документів (особистих, про освіту, спеціалізованих і т. д.);
  • нотаріальне засвідчення;
  • апостиль на документи або консульська легалізація, залежно від країни поїздки;
  • нострификація освітніх документів, одержаних у іншій країні, для використання їх на території України.

 

Незалежно від того, яку програму, навчальний заклад і країну ви обрали, ми бажаємо вам успіхів. Навчайтеся з задоволенням!

2020-10-27